Logo pl

Doskonalące studia podyplomowe dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzących zajęcia z uczniami o zróżnicowanych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych

Studia podyplomowe kończą się egzaminem dyplomowym



1. Egzamin dyplomowy ma formę ustną, rozmowy i obejmuje dwie części:
• Część pierwsza - sprawdzenie wiedzy, umiejętności i kompetencji zdobytych podczas studiów - egzaminowany losuje 2 pytania z listy zagadnień odnoszących się do treści kształcenia
• Część druga – rozmowa dotycząca przygotowanego przez egzaminowanego w ramach studiów indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego dla ucznia.
2. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu dyplomowego jest uzyskanie pozytywnych ocen z wszystkich przedmiotów ujętych w programie studiów podczas dwóch semestrów studiów.
3. Komisja egzaminacyjna składa się z dwóch osób, specjalistów, reprezentujący obszar edukacji włączającej i pracy z uczniami w grupie zróżnicowanej wskazanych przez kierownika studiów podyplomowych.
4. Egzaminatorami wskazanymi przez kierownika studiów podyplomowych są pracownicy Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM zatrudnieni na stanowisku badawczo-dydaktycznym przynajmniej ze stopniem doktora. W składzie komisji egzaminacyjnej musi być przynajmniej jedna osoba ze stopniem naukowym doktora habilitowanego.
5. Czas trwania egzaminu dla każdego z egzaminowanych nie powinien przekraczać 30 minut.
6. Egzamin dyplomowy możliwy jest zarówno w siedzibie Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, jak i w formie zdalnej za pośrednictwem MS TEAMS.

Zagadnienia do części egzaminu dyplomowego odnoszącego się do treści realizowanych w ramach studiów podyplomowych - >> pobierz <<

Wynik studiów podyplomowych

7. Ostateczny wynik studiów określa suma uzyskana przez dodanie:
a) 3/5 średniej wszystkich uzyskanych ocen w toku studiów;
b) 1/5 oceny pozytywnej dotyczÄ…cej odpowiedzi na wylosowane 2 pytania;
c) 1/5 oceny pozytywnej dotyczącej rozmowy na temat przygotowanego przez egzaminowanego w ramach studiów indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego dla ucznia.
8. W dyplomie ukończenia studiów wpisuje się ich ostateczny wynik określany zgodnie z zasadą:

do 3,40 – dostateczny;
powyżej 3,40 do 3,80 – dostateczny plus;
powyżej 3,80 do 4,20 – dobry;
powyżej 4,20 do 4,60 – dobry plus;
powyżej 4,60 – bardzo dobry.
9. Termin egzaminu dyplomowego ustalany jest nie później niż miesiąc po zakończeniu studiów.
10. W przypadku uzyskania oceny niedostatecznej lub nieusprawiedliwionego nieprzystąpienia do egzaminu dyplomowego w ustalonym terminie, kierownik studiów podyplomowych wyznacza drugi termin egzaminu jako ostateczny.


Powtórny egzamin dyplomowy może odbyć się nie wcześniej niż przed upływem 1 miesiąca i nie później niż po upływie 3 miesięcy od daty pierwszego egzaminu.




Zadanie finansowane ze środków Ministra

Logo ministerstwo Logo minister